W dniu 9 czerwca 2016 roku uczniowie klasy IVa pod opieką p. Reginy Literskiej wybrali się z wizytą do Gminnej Biblioteki Publicznej w Stężycy. Wcześniej odbyli zajęcia w szkolnej bibliotece, aby zapoznać się  z różnymi źródłami informacji bezpośredniej. Jednym z nich  jest księgozbiór podręczny.  Uczniowie zapoznali się z encyklopediami, słownikami i sposobami ich wykorzystania. Z bagażem informacji udali się do biblioteki gminnej, aby i tam poszerzyć swoją wiedzę na temat księgozbioru i innych źródeł informacji. Przy okazji tej wizyty biblioteka gminna zyskała kilku nowych czytelników.